ecz
12 آذر 1401 - 16:10

هشدار انجمن حمایت از کودکان آلمان درباره وخامت اوضاع کلینیک‌های اطفال

انجمن حمایت از کودکان آلمان با توجه به کمبودها و محدودیت‌های شدید کلینیک‌های کودکان در این کشور خواستار برنامه اضطراری فوری مالی برای بهبود شرایط این مراکز درمانی شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، انجمن حمایت از کودکان آلمان خواستار برنامه اضطراری فوری مالی برای کلینیک های کودکان شده است.

هاینز هیلگرس، رئیس این انجمن در گفتگو با شبکه تحریریه آلمان (RND) گفت: این احساس ناتوانی کامل است. فقدان مراقبت از کودکان بسیار چشمگیر و دراماتیک است. من واقعاً از اینکه اجازه داده شد اوضاع تا این حد پیش برود، حیرت زده ام . به دلیل موجی از عفونت های تنفسی، بسیاری از بیمارستان های کودکان در آلمان در حال حاضر بیش از حد شلوغ هستند.

انجمن بین‌رشته‌ای آلمان برای مراقبت‌های ویژه و فوریت‌های پزشکی (DIVI) هم پیش از این از "وضعیت فاجعه‌بار" در بخش‌های مراقبت‌های ویژه کودکان صحبت کرده بود.

به اعتقاد "هیلگر"، بحران کنونی نتیجه دهه‌ها بی‌توجهی سیاستمداران است . وی تاکید کرد: به دلیل کمبود نیروی متخصص کافی، در کوتاه مدت نمی توان این شرایط را مدیریت کرد. به گفته هیلگرز، سال هاست که هشدارهایی در مورد چنین بار اضافی در کلینیک ها و مراکز پزشکی وجود دارد. متأسفانه، به دلیل جهت گیری منحصراً تجاری سیستم، که برای استفاده کامل طراحی شده است هیچ پیشرفتی در این زمینه انجام نشد.

"یانوش داهمن"، کارشناس بهداشت سبزها به خبرگزاری آلمان گفت که اکنون اقداماتی برای بهبود مراقبت از کودکان در کوتاه مدت مورد نیاز است. هماهنگی تخت های خالی بیمارستانی باید گسترش یابد. در بخش‌های کودکان، متخصصان در دیگر زمینه ها می‌توانند کارهای ساده‌ای را انجام دهند. پیشنهادات سرپایی در اورژانس باید گسترش یابد.

داهمن گفت: وضعیت مراقبت از کودکان در کلینیک ها و مراکز پزشکی در حال حاضر نگران کننده است. در بسیاری از بیمارستان ها شرایط اضطراری است. این نتیجه افزایش فصلی بیماری های تنفسی و افزایش کمبود پرسنل است.

کارل لاوترباخ ، وزیر بهداشت آلمان قبلاً اقدامات امدادی را اعلام کرده است. وی تاکید کرد: کارکنان پرستاری باید از بخش بزرگسالان به بخش کودکان منتقل شوند. وی از بیمه‌های سلامت خواست فعلاً وضعیت نیروی انسانی را بررسی نکنند و تحریم‌ها را تعلیق کنند. وی همچنین از والدین و پزشکان اطفال خواست معایناتی را که فوری ضروری نیست به تعویق بیاندازند.

روز جمعه، پارلمان آلمان بسته‌ای از قوانین را در مورد بیمارستان‌ها تصویب کرد که قصد دارد پول بیشتری برای کلینیک‌های کودکان و کمک به کارکنان پرستاری که نیاز فوری دارند، به همراه داشته باشد. بر این اساس برای بودجه بیمارستان‌های کودکان در سال‌های 2023 و 2024 باید 300 میلیون یورو اضافه شود.

پروفسور "فلوریان هافمن"، دبیر کل DIVI و پزشک مراقبت های ویژه کودکان مونیخ درباره این شرایط گفت: این یک وضعیت فاجعه بار است، هیچ راه دیگری برای توصیف آن وجود ندارد. بنابراین ما خواستار بهینه سازی فوری شرایط کار در بیمارستان های کودکان، توسعه شبکه های پزشکی از راه دور بین مراکز اطفال و توسعه سیستم های حمل و نقل مراقبت های ویژه کودکان هستیم. ما بالاخره باید همین الان اقدام کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895240